Macskás huzatfogó
Szerettem volna rendelni egy huzatfogó párnát a teraszajtóhoz, ami macska formájú. Amit találtam egy kézműves oldalon, az sajnos elfogyott, sokáig vártam, hátha lesz készleten, de sajnos nem így lett. Így bementem egy méterárú boltba, vásároltam anyagot és tölteléket, majd hasonló remékenyekkel - mint a virágláda esetében - nekiálltam. Mivel a varrótudásom is maximum addig terjed, hogy visszavarrom a leszakadt gombot, itt sem tudhattam, hogy vállalható lesz-e majd a végeredmény. Nem lett tökéletes, de ahhoz képest, hogy nem nagyon szoktam varrni és nem is használtam gépet, egész jó lett :)
Két macskát szerettem volna készíteni, mivel két szőrgolyónk van nekünk is. Elsőként lemértem, hogy mekkorának kell lennie a cicák testének. Majd a két anyagot megfelelő méretűre vágtam és összevarrtam őket. A vattás tölteléket henger alakúra feltekertem, kifordítva összevarrtam a huzatnak a háromnegyedét, majd ráhúztam a töltelékre és a végeit összevarrtam (szerintem apró szivacs darabokkal is megoldható a töltés, ilyenkor egy kisebb lyukon talán egyszerűbben betölthetők a szivacs darabok, majd a végén bevarrjuk a lyukat).
A cicák fejét sablonnal megrajzoltam, majd kivágtam. Mindkét cicának 2-2 fejet készítettem, amit a végén majd össze lehet varrni. Ezután két kis lyukat kialakítva elhelyeztem a méterárusnál vásárolt cicaszemet az arcukon, elölről beszúrtam a szemet és hátulról rögzítettem az anyával. Majd meghímeztem az orrukat és a szájukat. Végül kifordítva összevarrtam a két fejrészt egy kis hézagot hagyva, majd visszafordítottam az anyagot, megtöltöttem vattával és bevarrtam a maradék részt is.
A cicák lábát és farkát hasonló módon készítettem el. A lábakhoz 2-2 kis kört vágtam ki és ezt varrtam össze az előző módon, majd megtöltöttem vattával, végül pelenkaöltéssel csináltam nekik lábujjakat. A farok részhez 2-2 csíkot vartam össze és töltöttem meg.
Végezetül minden tesztrészt hozzávarrtam a cicák törzséhez.
- Nincsenek hozzászólások.